Ing. Denisa Rapčová

Nejedáctvo a imunita. Banská Bystrica, Bratislava, Zvolen

Volám sa Denisa, ostatné maminky ma však začínajú spoznávať pod menom NEJEDACIK. Som maminka dvoch dievčat a celý môj svet sa točí okolo ich nejedáctva.

Všetko začalo odmietaním prvých príkrmov u staršej dcérky. Keď som jej ponúkla lyžičku s jedlom, zaťala sa a prestala otvárať ústa. Zo začiatku som bola presvedčená, že ide len o dočasný problém, ktorý sa čoskoro zlepší. Do dcérky sme nedokázali dostať žiadne jedlo niekoľko mesiacov.

Druhá dcérka sa nám narodila po vyše roku. S nadšením som očakávala obdobie prvých príkrmov, ale namiesto toho som mala doma dve nejedáčky.

Aby som lepšie porozumela nejedáctvu svojich dcér a dokázala im pomôcť, absolvovala som rôzne webináre na túto tému. Postupne som začala vnímať rôzne súvislosti. Začala som meniť prístup k vareniu a kŕmeniu. Začala som si viac všímať dcérky a ich preferencie. Budovať vzťah k jedlu cez spoločné varenie, pečenie, sadenie alebo senzorické hry. Naše nejedáctvo však bolo stále ako na horskej dráhe. Lepšie dni striedali tie horšie a naopak.

Prostredníctvom kurzov som spoznala rôzne zdravotné a psychické dôvody, ktoré môžu stáť za vznikom nejedáctva. Dozvedela som sa o funkčných potravinách, ktoré dokážu zvýšiť chuť do jedla, avšak som sa im vyhýbala. Pokiaľ telo bojuje s nejakým zápalom, chorobou alebo nie je v poriadku črevná mikroflóra, dieťatko sa zo dňa na deň nerozpapá.

Dcérky začali konzumovať zelené potraviny a kvalitné omega 3 mastné kyseliny. Pozitíva sme zaznamenali už za niekoľko dní a nebolo to len z pohľadu nášho nejedáctva. Mladšej dcérke sa výrazne posilnila imunita. Náš niekoľko mesačný problém so zelenými soplíkmi a zväčšenou mandľou bol zrazu minulosť. Mladšia dcérka nám zároveň v 2 rokoch ešte nerozprávala. Dokázala povedať len prvú slabiku jednotlivých slov. Za pár týždňov si začala spievať pesničky a skladať vety.

S našimi skúsenosťami v oblasti nejedáctva, zlepšenia imunity a kognitívno-motorického vývinu, sa denne delím s ostatnými maminkami v rámci individuálneho poradenstva.

Kontakt:

Ing. Denisa Rapčová
e-mail: info@nejedacik.sk
instagram: @nejedacik 

Návrat hore

Akcia!

Zakúpením kurzu Ako na prvé príkrmy máte možnosť zakúpiť Ebook Prvé príkrmy (Podtitul Recepty pre bábätká) len za 7,90€ ! 

Link: https://silviatyls.sk/produkt/prve-prikrmy/