Anna Melišíková Chobotová

Bratislava a okolie, Žilina

Stojíte na prahu problémov ako: Vysoká chorobnosť? Alergie? Potraty? Predčasné pôrody? Bolesti kĺbov? Reuma? Menopauza? Vyšší športový výkon? Onkologické ochorenia?

Tak ako sa učím v práci stále niečo nové, aj od r. 2018 sa učím žiť zdravšie a napĺňať môj život informáciami, ktoré mne a mojej rodine pomáhajú žiť bez liekov a nutných lekárskych návštev.

Moja cesta k ozdraveniu však začala už v r. 2013, kedy som prišla o moje prvé bábätko.

V tomto bolestnom období som sa dostala k lekárovi, ktorý išiel smerom alternatívnej medicíny, ktorý mi nastavil prírodnú liečbu v rámci ktorej mi odporučil aj kvalitné zelené potraviny. Bohužiaľ som nedostala kompletné info a keď som otehotnela druhý raz, prestala som ich užívať. Nasledoval ďalší potrat, čo zatriaslo aj manželstvom. Chcela som sa rozviezť, lebo som cítila, že manžel veľmi túži po dieťati a ja ho po tejto stránke neuspokojím. Naša láska však bola silnejšia a ja som napokon znova otehotnela. Tentoraz tehotenstvo pokračovalo, ale sprevádzal ho veľký strach a porodila som predčasne v 36. týždni. Synček mal vtedy nízku hladinu glukózy a vysokú hodnotu bilirubínu-žltačka. Moje šestonedelie, bol len plač. Syn mal silný reflux, ekzémy, nespával, len plakal a ja s ním.

Keby som vtedy poznala silu zelených potravín, nemusela som si tým prejsť. Syn ma doteraz v karte zapísaný atopický ekzém, alergiu na jarné kvety, roztoče, plesne. Ekzém však ustúpil do skrytej formy, alergické prejavy sú minimálne a to vďaka ,,zelenáčom“. Zrazu horúčky odzneli, ale aj bolesti bruška, vracanie.

Rok 2018 bol míľnik, kedy som sa stala členkou projektu zameraného na zdravú stravu, kde mi Silvia Tylš vysvetlila dôležitosť zelených potravín a predstavila mi aj esenciálne oleje, ktoré pomáhajú pri liečbe ochorení, bolestí kĺbov, ekzémov a mnoho ďalšieho. Prečo som zmenila postoj k životu? Kvôli synovi. Nastúpil do škôlky a každý týždeň bol chorý a ja som už mala dosť antibiotických liečiv, neustálych návštev pohotovostí, kde som sa väčšinou cítila ako hysterická mama a pomoc neprišla.
Vedela som, že zmena príde, a aj to, že to nebude zo dňa na deň. Telo sa muselo vyčistiť. Po mesiaci už nemal zápchu, nevracal. Po ďalšom mesiaci sa už prestal vyhadzovať ekzémami. Chorobnosť nám síce trvala, ale vedela som si už pomôcť zelenými potravinami a esenciálnymi olejmi.

Rok 2018 zmenil môj život. Moje varenie sa uberalo zdravším smerom. Zelené potraviny boli a aj sú každodennou súčasťou našej rodiny a esenciálne oleje nás ochraňujú pred chorobami difúzovaním a natieraním sa.

Je zaujímavé, ako nám príroda vie pomôcť, no lekári často alternatívnu liečbu zatracujú. Nenechala som sa odradiť a tešila som sa zo zdravia svojho dieťaťa a neriešila som svoju nálepku, ktorou ma lekári označili: ,,Žena neplodná z neznámej príčiny.“
Po roku od prvého pôrodu som opäť otehotnela, no tento krát som si bola istá, že dieťa bude v poriadku. No nebolo. Opäť som potratila. Po čase, ten istý scenár a dokopy tých strát bolo 9. Keďže lekári to neriešili, ja som začala sama hľadať príčinu mojich zamĺknutých potratov. Moje kroky smerovali na reprodukčnú imunológiu, kde nasledovali odbery. Zistilo sa na mojej strane veľa nedostatkov. Hlavný dôvod potratov boli embryo toxické cytokíny. Takže imunológom mi bolo odporučené pri ďalšom plánovaní tehotenstva, si pichať kortikoidy, aby som plod donosila. Taktiež sa zistila vitamínová nedostatočnosť. Začala som sa konečne o seba starať. Nielen o syna a jeho potreby.

Až prišiel rok 2019 a neplánovane som otehotnela. Počas tehotenstva som brala chemické vitamíny a pichali mi kortikoidy a bola som na infúziách intralipid. No teraz už viem, keby som sa naplno oddala zeleným potravinám, nemusela som brať všetky tieto chemické látky. Synček sa mi narodil predčasne, počas pobytu v inkubátore sa pridusil a mozog zakrvácal. Väčšia časť sa vstrebala, ale trpí postihnutím pohybového aparátu. Tu som sa tiež musela stotožniť s ďalšou nálepkou: detská mozgová obrna, spastická pravostranná hemiparéza. Prišiel aj prvý kontakt so psychológom, ktorý mi konkrétne pomenoval problémy a ja som ich prijala a očista sa dostavila slzami.

Venovala som svoj čas 2 synom a popri tom študovala účinky zelených potravín, zdravej stravy a aromaterapie na zdravie.

A tým, že druhý syn bojoval s postihnutím, ma ešte viac hnalo, učiť sa alternatívnej liečbe. Ešte viac som študovala, čo môže pomôcť môjmu synovi, ktorý bol nastavený na zelené potraviny od bábätka, aj aromaterapia fungovala. Bol zdravý, nebýval vôbec chorý. Stále sme chodili na kontroly na poradne, či nezaostáva. No Tobias sa pekne hýbe, aj keď pravá strana mu zaostáva v raste. Taktiež bol vedený na hematológii kvôli zníženému množstvu neutrofilov. No aj odtiaľ ho vyradili.
Čo bol problém? Rozprávanie. Do 3,5roka môj druhý syn nič nehovoril. Lekári si nevšímali, že je pozadu. ,,On začne hovoriť.“ No ja som vedela, že to nie je dobré. Strava, zelené potraviny, probiotiká, boli nastavené. Cvičil podľa Vojtovej a Bobath metódy. Jazdil na koni. Prosperoval, no nerozprával.

Až kým som neobjavila silu kvalitných omega3 mastných kyselín a nastavilo sa dávkovanie podľa testu z kvapky krvi. Test ukázal, že syn mal vyšší chronický zápal a kľúčová kyselina DHA pre mozog, bola -95%. Syn po 3 mesiacoch užívania omega3 mastných kyselín začal rozprávať. Áno, navštevuje logopéda, ale už netrpí nervovými atakmi, že mi nevie povedať, čo potrebuje.

Mám aj 3tie dieťa, dcérku. Je najzdravšia, lebo ja som konečne pochopila, že aj ja sama, nielen deti potrebujú zelené potraviny, prebiotiká a kvalitné omega3. Dcérka jediná dostala esenciálne oleje hneď po narodení na telíčko.
Zamilovali sme si chlorellu, jačmeň a aj omega3 mastné kyseliny, lebo telá, ktoré sú v rovnováhe a vyživované tými správnymi vitamínmi, sú zdravé.

Za tie roky som sa veľa naučila. Som členkou olejovej akadémie, zúčastnila som sa množstvo webinárov ohľadom detskej stravy, doplnkov. Absolvovala som aj seminár, čo potrebujeme urobiť, aby sa telo z chronického zápalu dostalo. Každý deň pomáham či už deťom, dospievajúcim, dospelým ale aj chorým, ktorých medicína zatratila prinavrátiť do života nádej a silu v seba samého a prírode. Viem byť nápomocná pri akomkoľvek probléme.

Nedá mi nespomenúť menopauzu, ktorú riešim so ženami-priberanie na váhe, návaly, nespavosť, potenie sa – to sa po zaradení toho správneho stane minulosťou.

Téma zdravia, je moja srdcová téma. Venujem jej každú voľnú chvíľu, a keď dostanem pozitívnu spätnú väzbu od ľudí, ktorých vediem, to ma ženie ešte viac vpred šíriť osvetu zdravia.

Návrat hore

Akcia!

Zakúpením kurzu Ako na prvé príkrmy máte možnosť zakúpiť Ebook Prvé príkrmy (Podtitul Recepty pre bábätká) len za 7,90€ ! 

Link: https://silviatyls.sk/produkt/prve-prikrmy/